Facebook

 

o tym warto pamiętać

• W domu jednorodzinnym o wysokości kondygnacji 260-320 cm, projektuje się najczęściej schody mające 14-16 stopni - wraz ze stopniem początkowym.

• Wysokość kondygnacji jest liczona od posadzki dolnej do górnej płaszczyzny stropu piętra.

• Minimalna szerokość użytkowa biegu powinna wynosić 70 cm, zaś spocznika 80 cm. Maksymalna wysokość stopnia to 20 cm.

• W schodach zabiegowych, szerokość stopni przy zewnętrznym policzku jest większa, przy wewnętrznym zaś mniejsza. Natomiast na linii biegu, czyli po środku stopnia szerokość wszystkich stopni musi być taka sama.

• Nachylenie biegu schodów wewnętrznych jest określone wzorem: 2x wys. stopnia + jego szer.=0,63m.

• Na jednym biegu nie powinno być więcej niż 17 stopni, ale też nie mniej niż 3, łatwo się wtedy potknąć.

• Jeśli w domu jest małe dziecko, ze względów na jego bezpieczeństwo odległość między poszczególnymi tralkami nie może przekraczać 10 cm.Warto pomyśleć o dodatkowych bramkach, aby dziecko nie spadło.

• Balustrady Stanowią konieczne zabezpieczenie schodów od strony przestrzeni otwartej. Aby skutecznie chroniły przed wypadnięciem, powinny mieć co najmniej 0,9 m wysokości. Pomagają też przy wchodzeniu i schodzeniu, powinny więc stanowić pewne i wygodne oparcie dla dłoni.

• Nowoczesny minimalizm czyli prosta forma schodów, nadaje im lekkości i przestronności. Nie pozostaje to jednak bez szkody na trwałość, a zarazem nie zawsze jest bezpieczny dla dzieci . Czasem klienci narzekają na konieczność dokręcania luzujących się elementów, mało stabilne balustrady lub trzeszczenie.

• Jeśli pragniemy zainwestować w piękne schody w domu , warto czasem nie ulec modzie, a raczej wybrać konstrukcję trwałą, tradycyjną.

• Warto też pamiętać, że najuczciwiej wykonane schody to te, których stopnie osadzone są bezpośrednio na lub w policzkach, a nie skręcane na styk.

• Jeśli planujemy nakładki drewniane na schody betonowe, budowlaniec powinien uwzglednić tą grubość przy podziale wysokości stopni. Jesli tego nie zrobi, wówczas pierwsza albo ostatnia wysokość stopnia schodów będzie inna od pozostałych. To bardzo często powtarzajacy się błąd na budowach.

komentarze inwestorów

Usługa wykonana solidnie, zgodnie z zamówieniem. Firma uczciwa i godna polecnia” I.T.Gronowo Elbl.

Bardzo ładnie,dokładnie,szybko i profesjonalnie. Polecamy!” B.D.Gdańsk

Schody bardzo ładne, jesteśmy zadowoleni, ładne wykonczenie. Dobra robota” Batorowo

Usługa wykonana w terminie.Bardzo profesjonalne podejście.Jakość usługi wysoka.Szczerze polecam” E.K.Elbląg

Gorąco polecam.Solidna robota,umowa wykonana w ustalonym terminie. Schody są po prostu piękne” Tolkmicko

Solidność wykonania, precyzja oraz fachowa pomoc w doborze odpowiedniego projektu i kolorystyki tak aby schody stanowiły "duszę" domu - to cechy firmy. Polecamy!” Gronowo Górne

Dokładność i precyzja to główny atut firmy. Dobra rada i podpowiedź przy wyborze schodów.Wszystko wykonane bez żadnych zastrzeżeń. Po prostu duży pozytyw. Gorąco polecam!” OSIEK

(...) schody spisują się rewelacyjnie. Wykonał Pan schody w żaden sposób nie ustępujące schodom w eksluzywnych salonach. Fantastyczne połączenie surowej stali i ciepłego drewna - jednak w surowym kwadratowym kształcie ”M.S. Warzenko/k. Gdańska.

Kto zobaczy schody, mówi że są ładne, nam się również bardzo podobają. pozdrawiam ” M.K. Elbląg

Solidna ekipa, schody rewelacyjne a wykonanie wręcz perfekcyjne, polecam wszystkim, którzy chcą szybko i rzetelnie wykończyć domek ” Piastowo gm.Elbląg

W dzisiejszych czasach mamy duży wybór i nieograniczony dostęp do wielu firm, jednak wiem (...), iż nie wszystkie mogą się pochwalić tak profesjonalnym podejściem i fachową obsługą. (...). W przypadku firmy PHU AS fachowe doradztwo, wiedza i kompetencje potrafią zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. Do tego rzetelność, staranność wykonania a przede wszystkim terminowość i doskonały kontakt oraz zrozumienie potrzeb kliena w pełni zasługują na bardzo dobrą ocenę oferowanych usług. Profesjonalista w pełnym wymiarze, no i jakby nie patrzył STOLARZ od urodzenia :o) Gorąco polecam” L.G. Łęcze

 

 

Pragniemy poinformować że wszystkie zdjęcia są wyłączną własnością firmy, a także wygląd strony internetowej oraz jej treść są chronione prawnie

Facebook